מהי תביעה שכנגד

במקרה זה, תובע המגיש את התביעה שכנגד טוען שתובע נוסף (הנתבע) פעל נגד החוק או עשה משהו לא הולם את הסכם בינו לבין התובע.

תביעה שכנגד יכולה להיות תגובה לתביעה קודמת שהתקבלה נגד התובע, או שיכולה להיות תביעה נפרדת נגד הנתבע. תביעה שכנגד נועדה להגן על הזכויות והמילוי של הצדדים, ובמקרים רבים עשויה להשפיע על התוצאה הסופית של התביעה.

בכדי להגיש תביעה שכנגד, על התובע להיות מוכן להוכיח את הטענות שלו נגד הנתבע. לדוגמה, אם התובע מטען כי הנתבע פרץ לדירתו וגרם לנזק (במקרה כזה יש לשקול גם הגשת תביעה נגררת להליך פלילי), התובע חייב להוכיח את זה עם תיעוד רלוונטי כמו תמונות של הנזק או חוות עדים שיכולות לאשר את הטענה שלו. בנוסף, על התובע להיות מוכן להוכיח את הנזק המבוקש ואת כל התמורה הנדרשת לפיצויים, כמו תיקון הנזק עצמו והוצאות נוספות.

תביעה שכנגד עשויה לכלול כמה טענות נוספות,  עילות וסעדים. ישנן מגבלות על הגשת התביעה ורצוי להיוועץ עם עו"ד בכל מקרה שבו עולה שאלה האם כדאי להגיש תביעה מסוג זה. שם נרדף לתביעה כזו, שהיה מקובל בעבר הוא "תביעת שוט". היום השימוש במונח פחות נפוץ. כעיקרון תביעה שכנגד יכולה להיות נגד נתבע יחיד או מספר נתבעים, וכן באמצעות תובע אחד או מספר תובעים. בתביעות ייצוגיות לא מקובל להגיש תביעה שכנגד. מדובר בהליכים אזרחיים רגילים. בתביעות קטנות לעומת זאת ניתן להגיש תביעה שכנגד, ולעתים קרובות אף רצוי לעשות כן, בהתאם לסיטואציה.

ניתן להתייעץ עמנו בכל עת בטל' 0545829265

 

אין באמור משום המלצה משפטית או לפעולה אחרת ואין לראות באמור זולת דבר מידע כללי בלבד.

 

פוסטים אחרונים

ערעור על החלטת ביטוח לאומי

קיבלתם החלטה שלילית מביטוח לאומי? אל תוותרו! מדריך זה מסביר את זכויותיכם בערעור על החלטות ביטוח לאומי, כולל מתי כדאי לערער, מהם השלבים ואיך עורך דין המתמחה בדיני ביטוח לאומי יכול לסייע לכם בתהליך.

קרא עוד »

המדריך המלא ליישוב סכסוכים בדרכי שלום

תקציר:

סכסוכי שכנים הם מטרד נפוץ שעלול להפוך את החיים בבית לסיוט. מאמר זה מציע מדריך מקיף ליישוב סכסוכים בדרכי שלום, תוך שמירה על הזכויות שלכם. המאמר סוקר את הסיבות הנפוצות לסכסוכים, מציע דרכים לפתרון בדרכי שלום כמו שיחה ישירה וגישור, ומדגיש את החשיבות של פנייה לעורך דין מומחה בדיני מקרקעין ובתים משותפים במקרה הצורך.

קרא עוד »

ההשלכות המשפטיות של הפרת חוזה: מדריך מקיף לעסקים ויחידים בישראל

הפרת חוזה בישראל עלולה להוביל להשלכות משפטיות משמעותיות. מדריך זה סוקר את סוגי הפרות החוזה, ההשלכות המשפטיות, הסעדים האפשריים, והדרכים לפעולה. בין אם מדובר בהפרת חוזה עסקי או צרכני, הבנת הזכויות והחובות שלך היא קריטית. קבל מידע מקיף והמלצות לפעולה במקרה של הפרת חוזה.

קרא עוד »

תביעה נגד מוסך

נפלת קורבן לרשלנות מוסך? אל תתייאש! המאמר הזה מסביר את זכויותיך ומדריך אותך כיצד להפוך את הקערה על פיה בעזרת עורך דין המתמחה ברשלנות מוסכים. גלה כיצד תוכל לקבל פיצוי הולם על הנזק שנגרם לך, ולהרתיע מוסכים אחרים מלהתנהל ברשלנות.

קרא עוד »

מחיקת רישום פלילי – במשרד אזרחי שיקומי (מדריך מקיף והסבר על היתרונות הגלומים)

מחיקת רישום פלילי באמצעות משרד עו"ד אזרחי לתביעות קטנות והליכים מנהליים ושיקומיים, מאפשר הגשת בקשות למחיקת כתם פלילי בעבירות קלות ובינוניות, ללא צורך בהוצאות מופרזות והסיבוך הביורוקרטי נלווה המאפיין את הענף. במשרד עו"ד אסף פלג ושות' אנו מאמינים שלכל אדם מגיעה הזדמנות שנייה.

קרא עוד »

צור קשר עימנו

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
דילוג לתוכן