מהי תביעה שכנגד

במקרה זה, תובע המגיש את התביעה שכנגד טוען שתובע נוסף (הנתבע) פעל נגד החוק או עשה משהו לא הולם את הסכם בינו לבין התובע.

תביעה שכנגד יכולה להיות תגובה לתביעה קודמת שהתקבלה נגד התובע, או שיכולה להיות תביעה נפרדת נגד הנתבע. תביעה שכנגד נועדה להגן על הזכויות והמילוי של הצדדים, ובמקרים רבים עשויה להשפיע על התוצאה הסופית של התביעה.

בכדי להגיש תביעה שכנגד, על התובע להיות מוכן להוכיח את הטענות שלו נגד הנתבע. לדוגמה, אם התובע מטען כי הנתבע פרץ לדירתו וגרם לנזק (במקרה כזה יש לשקול גם הגשת תביעה נגררת להליך פלילי), התובע חייב להוכיח את זה עם תיעוד רלוונטי כמו תמונות של הנזק או חוות עדים שיכולות לאשר את הטענה שלו. בנוסף, על התובע להיות מוכן להוכיח את הנזק המבוקש ואת כל התמורה הנדרשת לפיצויים, כמו תיקון הנזק עצמו והוצאות נוספות.

תביעה שכנגד עשויה לכלול כמה טענות נוספות,  עילות וסעדים. ישנן מגבלות על הגשת התביעה ורצוי להיוועץ עם עו"ד בכל מקרה שבו עולה שאלה האם כדאי להגיש תביעה מסוג זה. שם נרדף לתביעה כזו, שהיה מקובל בעבר הוא "תביעת שוט". היום השימוש במונח פחות נפוץ. כעיקרון תביעה שכנגד יכולה להיות נגד נתבע יחיד או מספר נתבעים, וכן באמצעות תובע אחד או מספר תובעים. בתביעות ייצוגיות לא מקובל להגיש תביעה שכנגד. מדובר בהליכים אזרחיים רגילים. בתביעות קטנות לעומת זאת ניתן להגיש תביעה שכנגד, ולעתים קרובות אף רצוי לעשות כן, בהתאם לסיטואציה.

ניתן להתייעץ עמנו בכל עת בטל' 0545829265

 

אין באמור משום המלצה משפטית או לפעולה אחרת ואין לראות באמור זולת דבר מידע כללי בלבד.

 

פוסטים אחרונים

מחיקת רישום פלילי – במשרד אזרחי שיקומי (מדריך מקיף והסבר על היתרונות הגלומים)

מחיקת רישום פלילי באמצעות משרד עו"ד אזרחי לתביעות קטנות והליכים מנהליים ושיקומיים, מאפשר הגשת בקשות למחיקת כתם פלילי בעבירות קלות ובינוניות, ללא צורך בהוצאות מופרזות והסיבוך הביורוקרטי נלווה המאפיין את הענף. במשרד עו"ד אסף פלג ושות' אנו מאמינים שלכל אדם מגיעה הזדמנות שנייה.

קרא עוד »

פירוק שיתוף בתהליך גירושין

עו"ד פירוק שיתוף דירת מגורים נכסים משותפים, ורכוש אחר, יסייע לך בבירור זכויותיך במסגרת הליך הגירושין, בין אם באמצעות הסכם ובין אם על ידי קרב משפטי חסר פשרות.

קרא עוד »

עורך דין נדל"ן עשוי לכלול: עורך דין נדל"ן מיהו עורך דין לנדל"ן – קנייה ומכירה של דירות מגורים

קרא עוד »

צור קשר עימנו

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
דילוג לתוכן