מזל טוב על רכישת הדירה! עכשיו נצטרך להתחיל בתהליך הרכישה.

אישורים מהטאבו: זהו מסמך שמאמת שהדירה היא ברשותך ומציג את כל הפרטים הקשורים לנכס. עליך לבדוק את החזקת הבית לוודא שכל הפרטים נכונים ומתאימים לך.
בדיקת מצב הנכס: כדי לוודא שהדירה שאתה רוכש תואמת את הציפיות שלך, כדאי לבדוק את מצב הנכס. זה עשוי לכלול בדיקות לגבי נזילות, בדיקת מצב החשמל והמים, בדיקות מצב הבניין ועוד.
בדיקת ההגבלות על הנכס וקיומם של חובות: עליך לוודא שאין חובות לא משולמים עם הנכס שאתה רוכש, כמו חובות רשות הבניה, מסים, ארנונה, הגבלות בצווים, חובות מורשים וכו'.
חתימת חוזה: לפני שתחתום על כל חוזה רכישה, כדאי לקרוא אותו בקפידה ולוודא שהוא מכיל את כל התנאים והפרטים המדוייקים שצוינו לפני זה. אם יש לך שאלות או חששות, עליך לדבר עם עורך דין לפני החתימה, כמו גם לפני שאר השלבים. זכור! הביורוקרטיה הישראלית שהחלה עוד בימי המנדט הבריטי סבוכה ומסורבלת, גם בהשוואה למדינות מערביות אחרות. קל להתפתות ולחשוב שניתן לבצע "קומבינות" אולם בתחום המקרקעין טעויות קטנות עלולות לעלות ביוקר.
רישום העסקה: לאחר שחתמת על החוזה, עליך להביא את החוזה לרשם המקרקעין.

התוכן באתר זה מוגש כמידע כללי בלבד.

ככלל לא מומלץ לבצע עסקת נדל"ן, לרבות קנייה ומכירה של דירה יד 2, ואף העברת דירה במתנה שנחשבת יחסית הליך פשוט, מכיוון שביצוע פעולות בצורה לא נכונה עלולה לגרום להסתבכויות ובמקרי קיצון אף לאובדן זכויות בנכס.

רצוי להיוועץ עם משרדנו טרם ביצוע פעולת נדל"ן מסוג קנייה, מכירה או שינוי אחר בזכויות:

טל' 054-5829265 עו"ד אסף פלג מקרקעין ומשפט אזרחי.

 

פוסטים אחרונים

מחיקת רישום פלילי – במשרד אזרחי שיקומי (מדריך מקיף והסבר על היתרונות הגלומים)

מחיקת רישום פלילי באמצעות משרד עו"ד אזרחי לתביעות קטנות והליכים מנהליים ושיקומיים, מאפשר הגשת בקשות למחיקת כתם פלילי בעבירות קלות ובינוניות, ללא צורך בהוצאות מופרזות והסיבוך הביורוקרטי נלווה המאפיין את הענף. במשרד עו"ד אסף פלג ושות' אנו מאמינים שלכל אדם מגיעה הזדמנות שנייה.

קרא עוד »

פירוק שיתוף בתהליך גירושין

עו"ד פירוק שיתוף דירת מגורים נכסים משותפים, ורכוש אחר, יסייע לך בבירור זכויותיך במסגרת הליך הגירושין, בין אם באמצעות הסכם ובין אם על ידי קרב משפטי חסר פשרות.

קרא עוד »

עורך דין נדל"ן עשוי לכלול: עורך דין נדל"ן מיהו עורך דין לנדל"ן – קנייה ומכירה של דירות מגורים

קרא עוד »

צור קשר עימנו

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
דילוג לתוכן