ייעוץ משפטי, חוות דעת משפטיות וייצוג משפטי

במשרד עו"ד אסף פלג

ייעוץ משפטי-מקצועי הוא תהליך שבו אנו מבררים את צורכי הלקוח, לומדים את התיק בעיון, אומדים את סיכויי הניצחון, ולבסוף פורשים בפני הלקוח – באופן מנומק ובהיר – מספר מסלולי פעולה אפקטיביים, תוך שיתופו בשיקולים הרחבים.

לעתים, לאחר הייעוץ, מומלצת כניסה לייצוג משפטי פעיל מול הצד השני במשא ומתן, בגישור, בוררות, או בבית המשפט.  

אז מדוע בכלל צריך ייעוץ משפטי?

כל הליך משפטי כרוך בסיכונים לצד סיכויים. כניסה להליך "לא מוצלח" שלא נבחן כראוי מתוך אמוציות, עלול להוביל בין השאר לתביעות שכנגד, "לעורר את המתים מרבצם" על ידי הנתבע ואף גורמים נוספים, ובמקרים מסוימים לפרסום שלילי, גם ברשת.  

כמו כן, כל תביעה שנדחית עשויה להוביל לחיוב התובע בהוצאות משפט כולל שכר טרחת עורך הדין של הצד השני ועוד (בדיוק כפי שהוא עשוי לזכות בהחזר הוצאות משפט במידה והוא מנצח בתביעתו),  ולכן לא מומלץ למהר ולהגיש תביעה לפני בחינתה לעומק.

חוות דעת משפטית של עורך דין

לרוב, גם בתיקי תביעות קטנות וודאי שבתיקים מורכבים יותר (תביעות כספיות, עתירות מנהליות ותביעות ייצוגיות) ישנה סיבוכיות והיבט ראייתי ופרוצדורלי המצריך בירור שלא ניתן לעשות בשיחה טלפונית מוקדמת למשרד עו"ד או בישיבה קצרה, וכן לעיתים קרובות בתיקים אזרחיים נצטרך לבחון לעומק מסמכים, ראיות תומכות, עדויות, חשבוניות וחוזים על מנת לברר אילו "חורים" קיימים בגרסת התובע מבעוד מועד, וללבן מהי הדרך המתאימה ביותר לתקוף את הסוגיה המשפטית. ההמלצה הניתנת במסגרת שיחת הייעוץ עם עורך הדין, חוות דעת משפטית ובדיקת המסמכים היא קרדינלית וקריטית לשם הערכת הסיכויים והסיכונים המשפטיים, ומומלץ שלא לדלג על שלב זה, שעלותו במרבית המקרים נבלעת ומקוזזת מניהול ההליך עצמו. 

ייעוץ משפטי לבעלי מקצוע

ייעוץ משפטי גם יכול להיות רלוונטי במקרה של ניהול עסק שוטף המצריך ליווי משפטי, או אצל בעלי מקצועות כגון אנשי טיפול, עובדים סוציאליים (עו"סים), פסיכולוגים, חוקרים, אנשי אקדמיה, אנשי עסקים ובעלי עסקים, עיתונאים, בלוגרים, פובליציסטים, פעילים חברתיים, אקטיביסטים ועוד – הנתקלים לעתים קרובות בסוגיות אתיות, חוקיות סביב ענייני לשון הרע, דיבה וצנעת הפרט, הגנת הפרטיות וסודיות, וכדומה.

משרד עו"ד אסף פלג יפעל בנחישות, תחכום ותעוזה משפטיים, בניסיון להשיג יתרון טקטי – ותוצאות משפטיות מיטביות עבור הלקוח, תוך מזעור מכלול הסיכונים הכלכליים והמשפטיים, אך באופן שלא יפגום בפעילותו השוטפת של העסק ובחופש הפעולה והביטוי של הלקוח. אנו דוגלים בגישה "מאפשרת", ומטרתנו היא הסרת חסמים משפטיים והקניית שלוות נפש ותחושת ביטחון בפעולות העסקיות או בהליכים המשפטיים עם יציאתם לדרך.

ניתן לפנות להתייעצות ראשונית עם אסף פלג (עו"ד) בטל' הישיר – 03-7385404

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
דילוג לתוכן