ניסוח חוזים ותקנונים (גם לאתרי אינטרנט)

"אבן שטיפש אחד זרק לבאר  – עשרה חכמים לא יצליחו להוציא" (פתגם סיני עממי)

חוזה שמנוסח ברישול הוא 'שד במנורה':

הוא לא מפריע ולא יוצר נזק, עד שמשהו משתבש…

לעומתו, חוזה או תקנון המנוסחים כהלכה, בתשומת לב ותוך ירידה לפרטי פרטים –  מעניקים לצדדים רשת של הגנה איתנה, ונוסכים עליהם עוצמה, ושקט נפשי.

מהו חוזה או הסכם?

חוזה הוא למעשה כל הסכם מחייב בין שני צדדים או יותר. ברמת העיקרון, חוזה יכול להכרת גם בעל פה ובצורות נוספות שאינן מסמך כתוב (!) אולם לא מומלץ לכרות הסכם בעל פה מפאת הקושי לשחזר ולאמת את הדברים בדיעבד. בתחומים מסוימים, כגון במקרקעין (נדל"ן) ישנה דרישת כתב, כלומר, חובה לערוך על פי רוב את המסמך בכתב ואף קיימות הוראות מחייבות ופסיקה הנוגעת לתוכנו.

כתיבת הסכמים וניסוח תקנון לאתר אינטרנט

במשרד עורכי דין אסף פלג צברנו ניסיון רב בעריכה ובניסוח של חוזים ותקנונים עבור עסקים, אתרי אינטרנט ואנשים פרטיים במגוון נושאים, לרבות חוזי שכירות, הסכמי מכר, זיכרון דברים, הסכמים הנוגעים למכירת כלי רכב, קבוצות רכישה, חוזי עבודה (יחסי עובד מעביד, פרילנסרים, הסכמי שותפות ועוד), תקנונים לאתרי אינטרנט ואתרי מסחר אלקטרוני, תקנונים לעמותות ועבור תאגידים, בנושאי הטרדות מיניות ואמנות שירות, .

ניסיון זה מקרין על אופי הפעילות במשרד ומתבטא ברמת הניסוח היסודית הגבוהה והדקדקנית, וביכולת לראות "צעד אחד קדימה" במשחק השחמט הסמוי של דיני החוזים.

יש לזכור כי חוזה רשלני או כזה שהונפק מתוך "שבלונה" (טמפלט) ולא עובד כראוי עלול לעלות ביוקר בטווח הארוך, כשכתוצאה מכך הוא חושף את אחד הצדדים לעילות תביעה משפטיות ולסיכונים כלכליים כבדים, ולעיתים אף הרסניים כאשר מדובר בעסק קטן או באדם פרטי שאין הפרוטה היתרה מצויה בכיסו.

עו"ד אסף פלג, בעברו מתרגל בקורסי ניסוח משפטי באקדמיה, עורך משנה בכתבי עת, וחבר בוועדת ניסוח משפטי בלשכת עורכי הדין –  מיומן ומנוסה ברזי הניסוח המשפטי הרהוט והחריף וניחן באינטואיציה משפטית בריאה – כל זאת לצד מיומנויות ניהול סיכונים בצורה חכמה, מושכלת, ומבוקרת.

ניתן לפנות להתייעצות ראשונית עם אסף פלג (עו"ד) בטל' הישיר – 054-5829265

 

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
דילוג לתוכן