משרדנו מטפל בתיקי מתמחים ברפואה וסטאז'רים במקצועות הבריאות /  פרא-רפואי, ובכלל זה בדיונים ובהליכים מול ועדות שונות של המועצה המדעית וההסתדרות הרפואית בישראל (הר"י), וסיוע מול נציב פניות המתמחים ברפואה.

תקנות הרופאים הנוגעות להתמחות (ובעיקרן תקנות הרופאים (אישור תואר מומחה ובחינות), תשל"ג- 1973)  מאפשרות כר נרחב יחסית לשיקול דעת של הוועדות הנוגעות לעניין, וכן מקנות לעתים זכות ערעור/עתירה בנושאים שונים.

לצערנו לא תמיד ישנה אחידות מלאה בהחלטות הוועדת, וכן לעיתים אין התחשבות מלאה בנסיבות מיוחדות של מתמחים, חלקם הורים צעירים, עולים חדשים, וכיוצא באלה.  במקרים שבו הדבר נדרש משרדנו ערוך לתת מענה ולשמש הן כגורם פונה, מערער/עותר, או מתווך (במקרים בהם נדרשת התערבות "דיפלומטית" יותר ואגרסיבית פחות, במטרה לשמור על שמו הטוב של המתמחה בתוך קהילה רפואית יחסית קטנה – לצד עמידה אסרטיבית על זכויותיו).

הטיפול בפניות מול הר"י של רופאים מומחים, סטאז'רים, מתמחים ברפואה, צוות סיעודי ופרא-רפואי בכלל במשרדנו נעשה בדיסקרטיות מרבית ותוך הבנה לצרכים ולרגישויות, לצורת החשיבה ותפיסת העולם של הנפשות הפועלות.

עו"ד אסף פלג בעצמו בעל רקע פרא-רפואי נרחב במשך שנים רבות בצה"ל ובאזרחות (במד"א) וזיקה כללית לתחום, ומצוי בדרכי עבודתן של וועדות מנהליות שונות וועדות ערר בכלל.

בין השאר, משרדנו מטפל בייעוץ וחוות דעת כלליות הנוגעות לסוגיות משפטיות בנושא ההתמחות,  הטרדות מיניות במקומות התמחות ברפואה / צוות רפואי,  הכרה בסטאז'/ תקופות התמחות, רישום בפנקס התמחות ברפואה, שינוי מקצועות התמחות, כפל התמחויות ("התמחות כפולה"),  פטורים מבחינות הסמכה (שלב א' ושלב ב'), חופשות והפסקות במהלך התמחות ברפואה (הכרה בתקופות הפסקה וחופש), התמחויות הנעשות במשרה חלקית ו/או 2/3 משרה, מתמחים בוגרי מוסדות בחו"ל, בחינות לבוגרי רפואה מחו"ל, ועוד.  במקרי קיצון ניתן גם לגבש עתירה נגד המועצה המדעית/ההסתדרות הרפואית בישראל.

משרדנו גם מסייע לסטודנטים לרפואה, סיעוד, קלינאות תקשורת, פיזיותרפיה, רפואת שיניים ועוד,  מול מוסדות הלימוד וההכשרה, ובנושאים משמעתיים (ועדות משמעת).

ניתן לפנות בכל שאלה, עניין או התייעצות לעו"ד אסף פלג בטל' הישיר –  054-5829265 או ב'וואטסאפ'.

פוסטים אחרונים

פגיעה בפרטיות מטופל והפרת סודיות רפואית

פגיעה בסודיות רפואית, כשהיא כרוכה בהפצת תמונות מטופלים וצילומי טיפולים רפואיים ברחבי האינטרנט ובטלויזיה נחשבת להפרה חמורה במיוחד של החיסיון הרפואי, ועל כן למטופל קמות שלל עילות תביעה אפשריות. בתי משפט רואים תופעה זו בחומרה רבה, במיוחד בשנים האחרונות עם התעוררות המודעות לנושא.

קרא עוד »

אימות חתימה עורך דין וניסוח תצהירים

תצהיר בכתב הוא מסמך משפטי המהווה, ככלל, מעין עדות הניתנת בשבועה על ידי המצהיר. מדובר במסמך מורכב ורגיש יחסית המצריך בדיקה של תוכנו טרם החתימה עליו ולעיתים בקרה על האספקטים המשפטיים המהותיים העולים ממנו על מנת שלא להכשיל את המצהיר ולסכנו בתוצאות של עדות שקר (גם אם נאמרה בתום לב). בנוסף, על עורך הדין לאמת את חתימת המצהיר ולהזהירו עובר לכך.

קרא עוד »

צור קשר עימנו

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
דילוג לתוכן